Vēsture

 

AS "Kalceks" ir viens no vecākajiem farmācijas uzņēmumiem Baltijas valstīs, kura vēsture aizsākās 1920. gadā. Uzņēmums, ar nosaukumu Farmazāns, tika izveidots 1940. gadā, apvienojot divas farmaceitiskās fabrikas - Medfro (dibināts 1920. gadā) un Farmazāns (dibināts 1932. gadā). 1940. gadu sākumā ražošana tika apturēta un uzņēmuma darbība tika atjaunota 1945. gadā, ar nosaukumu Rīgas Ķīmiski Farmaceitiskā rūpnīca Nr. 6.

60. un 70. gados tika apturēta ķīmisko vielu ražošana un uzņēmums sāka specializēties parenterālo gatavo zāļu formu ražošanā, kuru vajadzībām tika izveidota sterilās ražošanas struktūra. Zīmols “Kalceks” pirmo reizi minēts 1976. gadā un līdz pat 1992. gadam uzņēmums strādāja ķīmiskā un farmācijas ražošanas koncerna “Latbiofarm” ietvaros.

1992. gada maijā “Kalceks” atdalījās no koncerna “Latbiofarm” un kļuva par neatkarīgu farmācijas uzņēmumu, kas specializējās parenterālo zāļu formu ražošanā. 2004. gadā AS “Kalceks” kļuva par Baltijas valstīs vadošā zāļu ražotāja AS “Grindeks” meitas uzņēmumu. 2012. gadā sterilo zāļu formu izstrāde koncerna ietvaros tiek deleģēta AS “Kalceks”.

Gadu gaitā, īpaši koncentrējoties uz slimnīcu segmenta pieprasījumu, AS “Kalceks” ir uzkrājis zināšanas un pieredzi šajā jomā. Uzņēmums atbilst visām Eiropas Savienības (ES) “Labas ražošanas prakses” (LRP) standarta prasībām un uztur ES LRP sertifikātu, kā arī Krievijas LRP sertifikātu attiecīgas farmaceitiskās darbības veikšanai. Šobrīd produkti tiek ražoti atbilstoši AS “Kalceks” licencei, kontraktražošanas uzņēmumos Eiropas Savienībā. Produkti ir reģistrēti Eiropas Savienībā, NVS valstīs, Dienvidaustrumāzijā un Centrālamerikā. Tāpēc, pārzinot šo valstu reģistrācijas prasības, mēs spējam reģistrēt un izplatīt ražoto produkciju šajos reģionos.

History

 

1920   Uzņēmuma aizsākums

1940   Uzņēmums tika izveidots apvienojot divas nacionalizētas rūpnīcas

1945   Uzņēmums atjaunoja savu darbību pēc ražošanas apturēšanas 1940. gados

1976   Kalceks vārds pirmo reizi izskanēja darbojoties Latbiofarm koncerna ietvaros

1992   Uzņēmums kļuva par neatkarīgu ražotāju, kas specializējas parenterālo gatavo zāļu formu ražošanā

2004   Kalceks kļūst par daļu no Grindeks koncerna

2012   Sterilo zāļu formu izstrāde koncerna ietvaros tiek deleģēta Kalceks

2017   Kalceks ieviesa jaunu uzņēmuma vizuālo identifikāciju

 

History